Klub Komisja Szpiców i Psów Ras Pierwotnych przy Zarządzie Głównym
Związku Kynologicznego w Polsce

W skład Klubu - Komisji V Grupy FCI wchodzi obecnie 6 sekcji od 2 do 7.
Grupa V to bardzo różnorodna grupa - zarówno pod względem eksterieru jak i użytkowości - obejmująca psy północy, szpice europejskie i azjatyckie oraz psy ras pierwotnych i pokrewnych.
Każdy miłośnik tej grupy psów doskonale wie, że są to rasy bardzo wszechstronne, wykorzystywane przez człowieka jako psy zaprzęgowe, myśliwskie, stróżujące i do towarzystwa.
Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie tutaj odpowiedzi na nurtujące Was pytania, dotyczące zarówno wiedzy w zakresie pokroju, hodowli, użytkowości i postępu ras, jak również ciekawe artykuły o tematyce kynologicznej oraz ciekawostki ze świata szpiców i psów ras pierwotnych.
Powracamy do struktury Klubu sprzed lat.
Zostali powołani Koordynatorzy ras i grup ras, specjaliści, pasjonaci, którzy będą Was wspierać, dzielić się ogromną wiedzą i doświadczeniem.

Czekamy na Waszą inicjatywę, pomysły, ciekawe artykuły, relacje i zdjęcia, którymi chcielibyście się podzielić, kierujcie je do Koordynatorów Waszych ras.
Pamiętajmy, że Klub to my wszyscy, jaki będzie zależy od nas wszystkich 🐾

W skład Klubu-Komisji wchodzi 6 sekcji (55 ras) z Grupy V FCI:
Sekcja 2: Nordyckie psy myśliwskie
Sekcja 3: Nordyckie psy stróżujące i pasterskie
Sekcja 4: Szpice europejskie
Sekcja 5: Szpice azjatyckie i rasy pokrewne
Sekcja 6: Psy ras pierwotnych
Sekcja 7: Pierwotne Psy myśliwskie

Zarząd Klubu:

Przewodniczącza - Gizela Anna Makarewicz - międzynarodowy sędzia kynologiczny

Zastępca Przewodniczącej - Ewa Szeliga-Szeremeta - międzynarodowy sędzia kynologiczny

Zastępca Przewodniczącej - Ryszard Wacławik - międzynarodowy sędzia kynologiczny

Sekretarz - Krzysztof Ziółkowski - krajowy sędzia kynologiczny

Koordynatorzy:

Ewa Szeliga Szeremeta -*- Nordyckie Psy Myśliwskie i Szpice Azjatyckie
Elżbieta Augustyniak -*- Szpice Europejskie
Ryszard Wacławik -*- Nordyckie Psy Pasterskie
Karolina Krajewska -*- Psy Pierwotne i Pierwotne Psy Myśliwskie.

Siedziba:

Związek Kynologiczny w Polsce